КОНАЧНЕ ЈЕДИНСТВЕНЕ РАНГ ЛИСТЕ СА ОКРУЖНОГ / ГРАДСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
унос: 07.05.2018.
У прилогу су коначне ранг-листе ученика 5-8.разреда са окружног/градског такмичењаза ученике основних школа из биологије.

Листе су формиране на основу потврда и корекција, које су нам школе домаћини упутили до петка, 04. маја.
Ученицима 5. и 6. разреда, којима је ово био последњи ниво такмичења, могу, у складу са Стручним упутством МПНТР и нашим Правилником, добити дипломе.

На ранг листама ученика 7. и 8. разреда, посебно су идентификовани ђаци, који су стекли право учешћа на Републичком такмичењу, на основу оба критеријума нашег Правилника.

Њих очекујемо у Београду, у недељу 27.маја на Биолошком факултету.

Детаљнија обавештења и сатницу ћемо објавити накнадно, у следећих неколико дана.

Начелно, планирамо да регистрација ученика буде од 08-12 часова, полагање теста од 13-14 часова и проглашење резултата од 18-19 часова.

Ученици који су на прелиминарним листама имали директне пласмане су их задржали и након евентуалних корекција - означени су * уз пласман.

Збирно,

867 ученика 7. разреда је било рангирано. 180 ученика је остварило пласман међу 20% најбољих у Републици, са 90 и више освојених бодова. Додатно је 46 ученика остварило пласман, само по критеријуму директног пласмана, са мање од 90 бодова. Укупно је 226 ученика 7. разреда стекло право учешћа на Републичком такмичењу.

729 ученика 8. разреда је било рангирано. 149 ученика је остварило пласман међу 20% најбољих у Републици, са 76 и више освојених бодова. Додатно је 45 ученика остварило пласман, само по критеријуму директног пласмана, са мање од 76 бодова. Укупно је 194 ученика 8. разреда стекло право учешћа на Републичком такмичењу.

Подсећамо да, по нашем Правилнику, пласман на следећи ниво стичу ученици који задовоље један, други или оба критеријума. Дипломе које освајају по основу броја бодова, не значе и пласман.

Испред тима за организацију такмичења,
                           др Срђан Стаменковић, координатор такмичења
                               Јасна Ковачевић, секретар такмичења