Коначни резултати - Окружно-градско такмичење из биологије за основне школе 2017.
унос: 04.05.2017.

Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима на постигнутим резултатима!

Захваљујемо се школама домаћинима, општинским активима наставника и Школским управама на ефикасној организацији овог нивоа такмичења и на благовремено достављеној документацији која је омогућила ажурирање и исправљање података за ранг листе.

У прилогу можете да преузмете коначне јединствене ранг листе са такмичења из биологије за основне школе, за ученике од V-VIII разреда, сачињене на основу резултата које смо добили од школа-домаћина овог такмичења, и кориговане на основу наших сопствених провера као и документације и захтева за корекцију података које су нам доставиле школе.

Одлуком организатора и реализатора, ученици који су евидентирани у прелиминарним листама са директним пласманом, а чији је пласман по том основу коригован задржали су свој тада остварени пласман(*).Сви ученици који су након корекције и исправке података стекли директан пласман добили су одговарајући статус.

Овим ранг листама смо приказали све резултате пкружног/градског такмичења, а по оба основа прописнана Правилником смо идентификовали све ученике седмог и осмог разреда који су стекли право да се такмиче на републичком такмичењу. Подсећамо да дипломе и похвале које ученици и наставници добијају по Правилнику не значе истовремено и пласман. Пласман на следећи ниво је видљив из приложених ранг листи.

Збирно,

Пети разред:
 - Укупно евидентираних: 1070
 - Ученици са бодовима: 1017

Шести разред:
 - Укупно евидентираних: 1029
 - Ученици са бодовима: 999

Седми разред:
 - Укупно евидентираних: 990
 - Ученици са бодовима: 922
 - Пласман 20% (укључујући и директно пласиране): 211
 - Преостали са директним пласманом: 30
 - Укупно пласираних: 241

Осми разред:
 - Укупно евидентираних: 784
 - Ученици са бодовима: 712
 - Пласман 20% (укључујући и директно пласиране): 145
 - Преостали са директним пласманом: 38
 - Укупно пласираних: 183

Укупно се на окружно/градско такмичење пласирало 3873 ученика/ца, од чега 2099 ученика/ца петог и шестог разреда, односно 1774 ученика/ца седмог и осмог разреда. Бодове је освојило 3650 ученика/ца, од чега 2016 ученика/ца петог и шестог разреда и 1634 ученика/ца седмог и осмог разреда.

Од 241 пласираних ученика седмог разреда пласман на републичко такмичење стекло је 113 ученика/ца по основу оба критеријума, 98 ученика/ца само по критеријуму 2. и 30 ученика/ца само по основу критеријума 1. прописаних Правилном, укупно 241 што износи 26.14% ученика седмог разреда са бодовима.

Од 183 пласираних ученика осмог разреда пласман на републичко такмичење стекло је 82 ученика/ца по основу оба критеријума, 63 ученика/ца само по критеријуму 2. и 38 ученика/ца само по основу критеријума 1. прописаних Правилном, укупно 183 што износи 25.70% ученика осмог разреда са бодовима.

Ови резултати биће доступни и на интернет страници Српског биолошког друштва.

С поштовањем,
др Срђан Стаменковић, координатор такмичења