ПРЕЛИМИНАРНЕ ЈЕДИНСТВЕНЕ РАНГ ЛИСТЕ СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
унос: 10.03.2017.

Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима на постигнутим резултатима.

Захваљујемо се школама домаћинима, општинским активима наставника и Школским управама на ефикасној организацији овог нивоа такмичења.

У прилогу можете да преузмете пелиминарне јединствене ранг листе са такмичења из биологије за основне школе, за ученике од V-VIII разреда, сачињене на основу резултата које смо добили од школа-домаћина овог такмичења.

Јединствене листе по разреду садрже све ученике који су евидентирани у извештајима школа, а рангирани су само ученици који имају уписане бодове на тесту. У односу на број ученика са бодовима, одређен је број ученика који чине 20% ученика са бодовима. Црта је подвучена тако да обухвати све ученике који имају исти број бодова на граници пласмана. Тиме су, за сваки разред, идентификовани они ученици који по том основу стичу пласман на окружно/градско такмичење.

У додатној колони, идентификовани су и они ученици који су стекли директан пласман. Ти резултати су већ познати, с тим да ученици који се налазе испод црте а имају директан пласман такође учествују на окружном/градском такмичењу.

Тиме смо приказали све резултате такмичења по оба основа и идентификовали све ученике одређеног разреда који су стекли право по Правилнику да се такмиче на следећем нивоу. Подсећамо да дипломе и похвале које ученици и наставници добијају по Правилнику не значе истовремено и пласман. Пласман на следећи ниво је видљив из приложених ранг листи. Збирно,

РазредУкупно евидентиранихУченици са бодовимаПласман 20%Преостали са директним пласманомУкупно пласираних
Пети361535717882641052
Шести348534417582601018
Седми31803135629291920
Осми24622400506274780
Укупно12742   3770

Ови резултати биће доступни и на web страници Српског биолошког друштва.

Школе домаћини имају рок до уторка, 14. марта, до 11 часова да нам пошаљу исправке података уколико смо негде погрешили у уносу и обради. Тада ћемо ове листе прогласити коначним.

Чим добијемо од Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије сагласност о промени термина окружног/градског такмичења, обавестићемо све Школексе управе и школе домаћине о новом термину.

Тим за реализацију такмичења