70 ГОДИНА ЗАШТИТЕ ПРИРОДЕ У СРБИЈИ
унос: 15.05.2018.

ПОВОДОМ 70 ГОДИНА ЗАШТИТЕ ПРИРОДЕ У СРБИЈИ, УРУЧЕНА ЗАХВАЛНИЦА БИОЛОШКОМ ФАКУЛТЕТУ

Поводом обележавања седамдесет година институционалне заштите природе код нас и у свету, Завод за заштиту природе Србије у сарадњи са Међународном унијом за заштиту природе, Регионална канцеларија за Источну Европу и Централну Азију, организовао је Свечану академију у Српској академији наука и уметности у оквиру иницијативе 70 + 70 година рада у заштити природе.

На свечаности у част заштите природе - постигнућа, резултате и дела, које су запослени у Заводу за заштиту природе Србије постигли за 70 година рада, али и актуелности, планове и пројекте за наредни период, у свом обраћању представио је мр Александар Драгишић, директор Завода. Честитке за рад у заштити природе путем видео поруке упутила је и генерална директорка IUCN Ингер Андерсен. Обележавање 70 година рада уједно је била прилика да Завод ода признање појединцима и институцијама који су својим посвећеним радом и залагањем, подршком и делима допринели остварењу циљева и успеха у заштити природе.  У име Биолошког факултета захвалницу је примио декан факултета, проф. др Жељко Томановић, коју је уручио директор Завода за заштиту природе Републике Србије, мр Александар Драгишић.