Ботаничкa баштa "Јевремовац" - 168 година биологије у Србији и дан Биолошког факултета
унос: 30.09.2021.
У уторак, 28. септембра 2021. године, у Ботаничкој башти "Јевремовац" обележено је 168 година биологије у Србији и дан Биолошког факултета. Декан факултета проф. Жељко Томановић је најавио завршетак изградње објекта у Ботаничкој башти почетком наредне године, као и изградњу зграде факултета у оквиру БИО4 кампуса на Торлаку, који је проглашен пројектом од националног значаја.

Окупљенима се испред Министарства просвете, науке и технолошког развоја обратила др Марина Соковић, помоћница министра за науку. Присутни су били декани факултета, директори института и други гости и пријатељи факултета. Том приликом су награђени најбољи студенти основних студија: Нинковић Анастасија (модул Биологија), Никола Стаменковић (модул Молекуларна биологија и физиологија) и Лазар Миливојевић (модул Екологија). Награде им је уручио изабрани декан, проф. Љубиша Станисављевић. Марија Алексић, истраживач сарадник Биолошког факултета је добила награду за најбољи научни рад младог истраживача, а награду је уручила проф. Тијана Цветић Антић, продекан за науку и докторске студије. Катарина Павловић студент Биолошког факултета је награђена за постигнуте резултате и као добитница Светосавске награде. Студенти Петар Омрчен и Марко Марковић су награђени за изузетне резултате као иноватори и победници међународног такмичења иноватора (Дунав куп) за преносни ПЦР уређај. Добитник награде Фондације "Станка Ромац" је Др Дијана Драча, а награду је доделила проф. Гордана Матић. Награду академик Милутин Радовановић за најбољу докторску дисертацију и мастер рад из области Зоологије, добили су Марко Мирч и Вукашин Гојшина. Награду је уручио проф. Зоран Радовановић.

Награду "Зелена планета" за животно дело, посмртно је добио проф. Слободан Јовановић, а награду је супрузи проф. Јовановића уручио Бранислав Маринков. Проф. Јелени Вукојевић су уручени пригодни поклони за одлазак у пензију.