СРП - SRP - ENG
пријава: сервиси / webmail
претрага:
logo univerziteta
logo fakulteta
УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
БИОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ
naslovna slika

Додељена награда „Круна успеха“, признање најбољим дипломцима Београдског универзитета
унос: 06.12.2017.

У свечаном амбијенту Ректората Београдског универзитета, 12. годину заредом додељена је престижна награда „Круна успеха“. Дипломирана правница Милица Шкаро и мастер биолог Иван Миленковић ове године понели су титулу најбољих дипломаца. Признање за остварене успехе и награду у виду Rolex часовника, победницима је уручио амбасадор Швајцарске федерације Filip Ge.

И ове године, као и претходних, конкуренција је била веома јака. Своје богате биографије припремила су 82 дипломца, од којих је 71 квалификован за ужи избор. Међу тим дипломцима чак 20 кандидата има просек 10,00. Након 2. круга конкурса који је подразумевао писање есеја, жири је издвојио 11 кандидата који су најбоље одговорили на неку од задатих тема есеја:
 -Управо је објављено да ће за тачно пола сата заувек нестати интернет. Шта се дешава у свету наредних тридесет минута?
 -Десила се мутација која доводи до тога да у људском оку не постоје чепићи и од 2100. године сви људи виде само црно-бело. Како изгледа свет 2200. године?
 -Промене у мобилности и технологији ће довести до новог изгледа геополитичке мапе. Како ће она изгледати 2050. године?

Следећи корак за финалисте био је интервју са стручним жиријем кога је чинио проф. др Оливер Тошковић са Филозофског факултета Универзитета у Београду, Ана Арсенијевић мастер биолог и прошлогодишња добитница награде и г. Милан Петровић, угледни менаџер и привредник.

Свестраност и таленат кандидата знатно су жирију отежали посао. Поред науке и своје струке, финалисти се баве музиком, сликарством, шахом, уметничким пливањем, мачевањем, фолклором и многим другим додатним активностима. Служе се француским, шпанским, руским, италијанским, немачким и руским језиком. Ипак, жири је морао да одабере најбоље међу најбољима.

Милица Шкаро дипломирала је на Правном факултету у Београду и након тога наставила са мастер студијама. Ова млада дама је суоснивач пројекта „Why youth“ на којем се бави подучавањем средњошколаца о разним вештинама попут писања мотивационих писама, јавног наступа и тимског рада. Осим тога, оснивач је и удружења „Покрет за омладински развој и сарадњу“ (ПОРС) које се бави мотивацијом и подршком младих и њихових идеја. Милица ради као приправник у адвокатској канцеларији.

Након стицања звања дипломираног биохемичара, Иван Миленковић завршио је и мастер студије на Биолошком факултету. Од средње школе је члан Истраживачке станице Петница кроз коју је прошао од старијег полазника, преко млађег сарадника, до руководиоца петничког програма биомедицине. Трећу годину средње школе провео је на размени ученика у Белгији где је себи обезбедио стручну праксу почетком следеће године, остваривши себи жељу да ради на пољу имунологије. Иван је одбио докторске студије у Луксембургу, јер сматра да мора још тога да научи и заврши пре него што дође до тог корака у животу.

Породична фирма „Petite Geneve Petrović“ у сарадњи са Амбасадом Швајцарске федерације сваке године најбољим дипломцима поклања вредне Rolex часовнике и на тај начин им одаје  признање за сва одрицања, рад и труд који су уложили да би постигли резултате какве данас имају. Награда „Круна успеха“ превазилази индивидуално признање и код младих подстиче развој друштвене свести о будућности успешније и перспективније Србије.





Универзитет у Београду
Биолошки факултет
Адреса: Студентски трг 16, 11158 Београд 118
Контакти
E-mail: dekanat@bio.bg.ac.rs
Copyright © 1873 - 2024 Биолошки факултет Универзитет у Београду