Филип Бошковић добитник "Stephen W. Kuffler" награде
унос: 27.08.2016.
Филип Бошковић, студент Биолошког факултета Универзитета у Београду добио је "Stephen W. Kuffler"  награду коју додељује Мађарска академија наука уз финансијску подршку Европске комисије.
Награда се додељује за најбољи оригинални истраживачки пројекат студената основних и мастер студија са подручја Централне и Источне Европе из области "life science" и медицине. Филип је награђен за пројекат који је за циљ имао испитивање интеракција јоноизмењених форми зеолита типа А са ДНК молекулима, карактеризацију процеса и испитивање термодинамичких параметара и кинетичких механизама, као и примену резултата у молекуларно-биолошким методама.
Свој пројекат Филип је реализовао делом на Факултету за физичку хемију под руководством проф. др Боривоја Аднађевића, а делом у Лабораторији за молекуларну биологију биљака ИМГГИ под руководством др Бојане Бановић. Филип посебну захвалност дугује др Бојани Бановић и проф. др Боривоју Аднађевићу без чије помоћи би све остало само на идеји.