Journal of Neuroscience Research са микрографијом снимљеном у Центру за ласерску микроскопију
унос: 21.02.2017.
Насловна страна априлског броја часописа Journal of Neuroscience Research са микрографијом из рада докторанткиње Марије Аџић који ће се наћи у истом броју.

Рад наше докторанткиње Марије Аџић у целости је настао (у оскудном простору) на нашем факултету, а микрографија је снимљена на конфокалном микроскопу у Центру за ласерску микроскопију.

Caption Adzic at al

Organization of microfilaments and intermediate filaments in Wistar rat primary cortical astrocytes 4 hours after the treatment with 100 µM ATP, showed by immunofluorescent labeling of actin (red), GFAP (green) and cell nuclei counterstained with DAPI (blue). Culture image was obtained using the confocal laser-scanning microscope LSM 510 and 63× DIC oil objective. (Adzic et al. JNR 95, 2017)