Комеморација у част проф. др Ђорђа Фире
унос: 03.02.2023.

Комеморација у част др Ђорђа Фире (1959-2022) редовног професора Универзитета у Београду-Биолошког факултета одржана је 31.01.2023. године у великој сали Биолошког факултета. Поред породице и пријатеља, присуствовао је велики број наставника и сарадника Биолошког факултета. На комеморацији су говорили др Бранка Васиљевић, научни саветник у пензији Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство Универзитета у Београду, проф. др Љубиша Станисављевић, декан Биолошког факултета и проф.др Горан Брајушковић, шеф Катедре за биохемију и молекуларну биологију Биолошког факултета. Бираним речима од професора Ђорђа Фире опростили су се и др Љубиша Тописировић, редовни професор у пензији Биолошког факултета Универзитета у Београду, као и редовни професори др Јелена Лозо, др Љиљана Томовић, др Пеђа Јанаћковић и др Ивица Димкић, виши научни сарадник Биолошког факултета-Универзитета у Београду.