Компанија British American Tobacco - регистрација за такмичење Battle of Minds.
унос: 19.06.2022.

Battle of Minds ( https://competition.bat-battleofminds.com/ ) је глобално такмичење које се фокусира на проналажење најпаметнијих младих пословних умова из целог света како би решили један од 3 друштвена и еколошка изазова: Circular economy, Workplace digitalization и Blockchain’s business potential.

Студенти се састављају у тимове од 2 до 4 појединаца и смишљају идеје за одабрани изазов. Студенти пролазе кроз различите рунде на основу њихове идеје. Главне награде су £50,000 за прво место и £25,000 за runners up како би реализовали њихову идеју и да добију стручну праксу код нас у компанији, BAT South-East Europe d.o.o. у Београду. Али, и поред овога је могуће за оне који победе на нивоу нашег ендмаркета да се организује новчана награда или обезбеди пракса у нашој компанији.

Следеће недеље, 21.6. у 16.00 ћемо одржати вебинар где могу студенти да се додатно информишу о такмичењу и да нас питају нека њихова питања.

Линк за вебинар:

Након вебинара ћемо заједно са ICT Hub-pm одржати и IDEA GRIND радионицу где ће студенти имати прилику да у групама од двоје до четворо осмислите решење на неки од задатих изазова – Blockchain, Дигитализација радног места и циркуларна економија. У овој радионици ће студенти имати прилику да искористите велики број ресурса да развију њихове идеје И да их ставе на пробу, а најбољи тим ће добити и награду.

Линк на којем могу студенти да се региструју за радионицу:

Опис Изазова:

1. Environmental challenge: Circular economy
Одржива решења за паковање?
Кружност, покретање економије без отпада, је у основи нашег става да обезбедимо бољу будућност. То значи мање пластике, мање отпада и више поврата материјала, са производима који су у својој сржи дизајнирани са одрживошћу. Како бисте нам помогли да даље уградимо принципе циркуларне економије? Нпр. осмишљавање производа који су направљени од отпада или прелазак на рециклабилну амбалажу која истовремено смањује отпад и помаже у уштеди емисије CO2.

2. Social challenge: Workplace digitalization
Састанци у Metaverse-у?
Пандемија је убрзала прелазак на дигитални свет и довела до промена у начину на који живимо. Многе компаније широм света морају да се суоче са ‘хибридним’ (уживо/на даљину) моделом рада који има потенцијал да постане нова нормала на многим радним местима. Како бисте изградили мост у хибридном начину рада између канцеларије и дигиталних номада? Нпр. коришћењем метаверса?

3. Governance challenge: Blockchain’s business potential
Блокчејн нацрт за ланце снабдевања?
Блокчејн је једна од технологија која омогућава низ иновација користећи непроменљиве дигиталне књиге које се могу дистрибуирати. Смарт уговори, криптовалуте и НФТ-и засновани су на блокчејну – а примена технологије за пословање је још увек на почетку свог развоја. Како би се блокчејн могао користити за праћење и управљање у ЕСГ простору? Нпр. праћењем отиска ланца снабдевања?

Ко може да учествује:
– Такмичари се могу пријавити само у тимовима од 2 до 4 појединаца. Такмичари су одговорни за формирање сопствене тимове. Пријаве само једног појединаца неће бити прихваћене. Подношењем пријаве за тим, тај подносилац потврђује и гарантује да има овлашћење и сагласност да уђе у име осталих чланова тима.
– Могу се пријавити само такмичари узраста 18+ на универзитетима (или еквивалентним институцијама) који живе у Србији и студирају за диплому (или друге еквивалентне курсеве) на тој институцији, или који су завршили студије на квалификованој институцији за мање од пет година пре датума затварања пријаве (30 Јун 2022).
– Није дозвољено пријава кандидатима који су тренутни или бивши interns BAT-a, или бил које подружнице, партнера и/или подружнице BAT-a (осим појединаца који су примили праксу у вези са такмичењем BAT Battle of Minds 2022).
– Није дозвољено пријава кандидатима који су тренутни или бивши запослени (било са пуним или непуним радним временом, стални или привремени итд.), агенти, консултанти или уговарачи BAT-a или било које подружнице, партнера и/или подружнице BAT-a (осим појединаца који су примили посао у вези са такмичењем BAT Battle of Minds 2022).
– Није дозвољено пријава кандидатима који су професионално повезани са Конкурсом или са BAT-ом или било којим филијалом, партнером и/или подружницом BAT-a.
– Nije dozvoljeno prijava kandidatima čiji članovi uže porodice (ili lica koja žive u istom domaćinstvu, bez obzira da li su u srodstvu ili ne) bilo koje osobe koja su pomenuta gore kao nepodobna za učešće.
– Није дозвољено пријава кандидатима који су већ радили или на други начин стекли професионално искуство (осим кроз краткорочне праксе, start-up или слично искуство).
– Сви чланови тима морају бити лоцирани у Србији.