Конгрес Српског друштва за митохондријалну и слободно-радикалску физиологију
унос: 26.12.2017.

Поштоване колегинице и колеге,

Имам задовољство да вас обавестим да ће се од 28-30. септембра 2018. године у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду одржати Fourth International Congress of Serbian Society for Mitochondrial and Free Radical Physiology: CHALLENGES IN REDOX BIOLOGY, у организацији Српског друштва за митохондријалну и слободно-радикалску физиологију.

Конгрес ће бити организован као међународни, у сарадњи са европским удружењем (Society for Free Radical Research Europe, SFRR-E). Са посебним задовољством вас обавештавам и да ће се под покровитељством нашег Друштва одржати европски Конгрес SFRR-E 2020. године у Београду.

Велики број наших колега, чланова Друштва, директно је укључен у организацију и узеће учешће у радним активностима. Српско друштво за митохондријалну и слободно-радикалску физиологију окупља релевантне истраживачке групе из Србије које последњих педесет година интензивно развијају ову научну област.

До сада је учешће на Конгресу (предавачи по позиву) потврдило 27 најистакнутијих научника из света и Србије. Са поносом истичемо да ће уз остале уважене колеге, виском научном нивоу Конгреса допринети активно учешће Сер Салвадор Монкаде, почасног председника нашег Друштва и проф. Бари Халивела. То нам је пружило могућност да већ сада изађемо са импресивним прелиминарним програмом. Поред тога, очекујемо висок научни ниво у оквиру постер секција; 20 одабраних радова младих истраживача биће презентовано у форми кратких усмених саопштења, а најбоља ће бити награђена.

Интересовање за Конгрес је већ сада велико, у Србији и Европи. Већи број предавача по позиву је најавио долазак младих истраживача из својих група. Конгрес ће бити видљив у региону и Европи, посебно подржан од стране европског друштва. Да би подржали младе истраживаче из Србије и Европе, донели смо одлуку да студентима мастер и докторских студија омогућимо бесплатан приступ свим научним активностима.

Уз то, Управни одбор је донео одлуку да изразито нижа цена котизације за чланове друштва буде доступна већини истраживача из Србије, тако што ће се члановима сматрати све колеге којe уплате чланарину за 2018. годину.

За све информације у вези Конгреса можете посетити web страницу Друштва:  http://www.ssmfrp.edu.rs или нас контактирати на E-mail adresu: sdmsrf@ibiss.bg.ac.rs.

Захваљујемо се свим факултетима и институтима у Србији и Ректорату Универзитета у Београду на подршци коју пружају Друштву од оснивања.

У име Организационог одбора и Српског друштва за митохондријалну и слободно-радикалску физиологију срдачно Вас поздрављам,

Проф. Бато Кораћ,
председник Друштва