Награда Stephan W Kuffler Филипу Бошковићу
унос: 18.11.2016.
У Будимпешти, у Мађарској академији наука, 15. новембра, свечано је уручена награда Stephan W Kuffler, ФИЛИПУ БОШКОВИЋУ, студенту Универзитета у Београду-Биолошког факултета и члану Регионалног центра за таленте Броград II.

Награда је додељена за рад у области биомедицине и додељује се за студенте источне и централне Европе. Ментори рада су били проф. Боривој Аднађевић са Универзитета у Београду -Факултета за физичку хемију и др Бојана Бановић са Универзитета у Београду - Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство.

Награда је уручена у присуству званичника Мађарске академије наука, Фондације Stephan W Kuffler, а под покровитељством Европске комисије. Додели награде је присуствовао декан Биолошког факултета проф. Жељко Томановић, директор Регионалног центра за таленте Београд II, Никола Срзентић и Филипови пријатељи.