Наставници, истраживачи и сарадници Биолошког факултета раде на тестирању узорака Covid-19
унос: 24.04.2020.
У управо отвореној лабораторији "Huo-yan националнa лабораторијa за молекуларну детекцију инфективних агенаса Београд" у Клиничком Центру Србије на тестирању узорака Covid-19 ангажовани су наставници, истраживачи и сарадници Биолошког факултета заједно са другим колегама запосленим на научним институтима и факултетима (Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" - Институт од националног значаја за Републику Србију, Институт за медицинска истраживања - Институт од националног значаја за Републику Србију,  Институт за нуклеарне науке Винча - Институт од националног значаја за Републику Србију, Факултет ветеринарске медицине, Медицински факултет, Институт за примену нуклеарне eнергије – ИНЕП, Институт за хигијену  и технологију меса, Војно медицинска академија, Институт за јавно здравље Србије Батут). У раду ове најсавременије лабораторије у нашој земљи укључени су првенствено научници из области природних (молекуларни биолози и биолози) и медицинских наука.

Истраживачи са Биолошког факултета такође помажу у раду, односно тестирању узорака Институту за вирусологију, вакцине и серуме "Торлак".