Посета Биолошком факултету колега из Италије и аташеа за науку Италијанске амбасаде у Србији
унос: 25.10.2021.

У среду 20. октобра 2021. године на Биолошком факултету одржан је научн-стручни скуп. Декан Биолошког факултета проф. др Љубиша Станисављевић је уводном речију поздравио учеснике и укратко их упознао са историјатом, делатностима и структуром Биолошког факултета. Продеканка за науку и докторске студије, проф. др Тијана Цветић Антић је присуствовала скупу и упознала госте са научном активношћу Биолошког факултета.

Организатори скупа (19.10 - 21.10.2021):

др Ивица Димкић, проф. др Ђорђе Фира и проф. др Гордана Субаков Симић

Наслов скупа:

Research & Development within crop protection system based on beneficial microorganisms

Циљеви скупа:

1. Представљање пројеката и иновација учесника скупа;

2. Успостављање сарадње и апликација за будуће иновационе пројекте;

3. Представљање нове компаније Биоцомбацт доо, од стране учесника СБФ тима са Биолошког факултета: др Ивице Димкића и Проф. др Ђорђа Фире - Smart Bio Fertilizer (ID=2522) пројекат финансира Фонд за иновациону делатност из буџета Републике Србије са раздела Министарства просвете, науке и технолошког развоја у оквиру програма раног развоја.

Учесници:

Универзитет у Београду - Биолошки факултет и Ботаничка Башта “Јевремовац”

Проф. др Luciano Catani, Аташе за науку - Амбасада Италије Београду

Институт за повртарство Смедеревска Паланка ( http://institut-palanka.rs/rs/home/poseta-naucnika-sa-bioloskog-fakulteta )

СБФ Теам

Simbiotica Srl "bio-soulution for crops" - италијанска компанија