Посета колега са Универзитета Вавилон
унос: 23.12.2023.

У петак 22. 12. 2023. године делегација из Ирака са Универзитета Вавилон - Факултет наука и одсека за биологију (The University of Babylon, College of Science, Hillah, Babylon Governorate, Iraq, https://en.uobabylon.edu.iq/) на челу са проф. др Ayad M.J. AL-MAMOORI  и проф. др Wathiq J.M. MOHAMMED, на позив др Ивице Димкића била је у посети Биолошком факултету. Делегацију је примио декан, проф. др Љубиша Станисављевић и продеканка за науку и докторске студије, проф. др Тијана Цветић Антић, који су разговарали са гостима из Ирака и кроз презентацију се упознали са интересима и циљевима Универзитета у Вавилону. Изражена је спремност за потписивањем Меморандума о разумевању у циљу заједничких истраживачких активности, размене научног и административног особља у студијске и истраживачке сврхе, предавања, посета и размене искустава у обукама и студијским програмима, заједничких истраживачких пројеката, конференција, симпозијума и семинара. Потписивање заједничког меморандума је предвиђено за пролеће 2024. године.

Фотографије у прилогу.