Потписан Меморандум о сарадњи између Универзитета у Београду - Биолошког факултета и Природно-математичког факултета Универзитета Црне Горе
унос: 22.02.2024.
Препознајући значај и бенефите који се остварују кроз међусобну сарадњу факултета, промоцију наставних и научно-истраживачких активности и међународну препознатљивост, Биолошки факултет Универзитетa у Београду  и Природно-математички факултет Универзитета Црне Горе потписали су Меморандум о сарадњи

Меморандум су у Ботаничкој башти у Београду потписали декан Биолошког факултета проф. др Љубиша Станисављевић и декан Природно-математичког факултета проф. др Миљан Биговић.

Декани су истакли да је потписивањем овог документа створен оквир за још снажнију сарадњу између два факултета, која обухвата успостављање научне, стручне и техничке сарадње кроз размену студената свих нивоа академских студија, размену академског, научног, стручног и ненаставног особља, заједничке истраживачке и друге активности.

Потписивању Меморандума присуствовали су и продекан Природно-математичког факултета доц. др Никола Конатар,  продекани Биолошког факултета проф. др Тијана Цветић Антић, проф. др Предраг Вујовић и проф. др Мирослав Живић, као и управница Института за ботанику и Ботаничке баште Јевремовац проф. др Гордана Симић Субаков.