Пројекат Еко радионице
унос: 16.08.2019.
Пројекат "Еко радионице" покренут је од стране омладинског еколошког удружења EcoHub ( http://www.ecohub.rs ) са циљем пружања стручне праксе студентима Екологије са сродних факултета Универзитета у Београду.

Мисија пројекта је умрежавање младих, стицање практичног искуства и размена знања. Наша визија је ширење еколошког образовања и увођење екологије као обавезног предмета у основним школама у Србији.

Студенти ће кроз програм имати прилику да постану "еко ментори" и да кроз серију едукативних радионица и тема које ће држати ученицима одабраних основних школа у Београду прикажу значај Екологије и учествују у креирању будуће генерације одговорних грађана.

Одабрани еко ментори ће радити у студентским групама сачињеним од по два члана. Свака студентска група ће имати координатора са пројекта који ће упутити еко менторе у рад пре почетка, као и бити подршка током трајања пројекта. Сваки еко ментор са својим партнером, у договору са координатором, имаће слободу креативног и интерактивног осмишљавања сваке радионице у оквиру унапред одређених наставних области које ће одрађивати са ученицима.

За ушешће на пројекту студенти добијају:
 - 1 ЕСПБ поен у оквиру ваннаставних активности, који ће бити наведен у диплома саплементу
 - Писмену потврду о завршеној пракси
 - Писмо препоруке на српском и енглеском језику намењено даљем усавршавању

Почетак програма планиран је за Октобар и траје до Децембра 2019. године. Радионице се одржавају једном недељно у току три месеца.

Пријаве су отворене до 25. августа на линку:

За додатне инфо о програму или ако имате било каква питања пишите нам на office.ecohub@gmail.com