Прослава Дана Биолошког факултета
унос: 30.09.2019.
У петак, 27.09.2019. у Ботаничкој башти "Јевремовац" свечано је обележено 166 година биологије у Србији и дан Биолошког факултета. Свечаности су просуствовали ректор Универзитета у Београду, проф. Иванка Поповић, проректори проф. Ненад Зрнић и проф. Петар Булат, декани факултета, директори Института, студенти, наставници и сарадници Факултета. Додељене су награде за најбоље студенте школске 2018/2019: Ана Миливојевић (Екологија и заштита животне средине) просечна оцена 9,80; Кристина Савић (Биологија) просечна оцена 9,28; Софија Марковић (Молекуларна биологија и физиологија) просечна оцена 9,97.

Додељена је награда за најбољи научно истраживачки рад на Универзитету у области природних наука Катарини Михајловић, као И награда за најбољи рад младог истраживача Николи Весовићу. Леа Влајнић је награђена за освојено 2. место на конкурсу компаније БАСФ - Старт-уп за студент. Додељене су спортске захвалнице (2. место на Београдском маратону у укупном пласману женске штафете) за четири студенткиње: Милка Малешевић, Јелена Сремчев, Мина Обрадовић и Милица Медић.

Награду Фондације Станка Ромац за најбољу докторску тезу из области Хумане молекуларне гентике или Биомедицине добио је др Слободан Давидовић.