Прослава је 167 година биологије у Србији и дан Биолошког факултета
унос: 29.09.2020.
У Ботаничкој башти, 28.09.2020. године прослављено је 167 година биологије у Србији и дан Биолошког факултета.
Том приликом награђени су најбољи студенти у школској 2019/2020 и то Миодраг Вуковић (Биологија), Урош Булатовић (Молекуларна биологија и физиологија) и Марина Јеловац (Екологија). Студенти Марко Којић и Милена Иванишевић су први дипломирали у својој генерацији. Студент Урош Качаревић је награђен за најбољи научно-истраживачки рад на Универзитету у Београду у области Природно-математичких наука. За најбољи рад младог истраживача на факултету у школској 2019/2020 награђена је Тамара Јанакиев.
За изузетан допринос борби против пандемије Цовид-19 изазване вирусом САРС-Цов-2 награђени су: Милица Михајловић, Сузана Матијашевић, Верица Радојичић, Вања Танасић, Душан Кецкаревић, Марко Андрејевић, Горан Вукотић, Невена Котарац, Милош Бркушанин и Марко Панић. Ангажовањем у радној групи Министарства просвете, науке и технолошког развоја за праћење резултата најновијих научних истраживања везаних за Цовид-19., награђен је Бранко Јовчић. Захвалнице су додељене Центру за хуману молекуларну генетику и Центру за форензичку и примењену молекуларну генетику.
Као иницијатору за лабораторију Ватрено око, посебна захвалница од стране декана проф. др Жељка Томановића и др Јелене Беговић директора ИМГГИ-ја је додељена за Др Радоја Дрманца, молекуларног биолога који живи и ради у САД, бившег студента Биолошког факултета и бившег сарадника Института за молекуларну генетику и генетички инжењеринг.