Прослава школске славе Свети Сава 2024.
Институт за зоологију био је традиционални домаћин поводом прославе школске славе Свети Сава 26.01.2024. године.

Након интонирања химне "Светом Сави", наставницима, сарадницима, истраживачима, осталим запосленима, студентима, пензионерима и гостима обратио се декан Биолошког факултета, проф. др Љубиша Станисављевић, који је нагласио да се ове године обележава и 850 година од рођења Светог Саве (рођен је као Растко Немањић, око 1174. године), и да је у кнежевини Србији 14. јануара 1840. године за школску славу проглашен Савиндан, празник у спомен на великог српског просветитеља и заштитника школства Светог Саву, оца српске државотворности, првог српског архиепископа, утемељивача српске дипломатије, књижевности, законодавства, здравства.

Из управе Биолошког факултета, свечаности су присосвовали и продеканка за науку и докторске студије, проф. др Тијана Цветић Антић, продекан за наставу, проф. др Предраг Вујовић, управник Института за зоологију, проф. др Слободан Макаров, управница Института за ботанику и ботаничке баште "Јевремовац", проф. др Гордана Субаков Симић и управница Института за физиологију и биохемију "Иван Ђаја", проф. др Данијела Лакета.

Традиционално, на овај дан су додељене и награде:
 - Биолошког факултета за најбољи научни рад младог истраживача у школској 2022/2023: др Вукашину Бјелици
 - “Иван Ђаја“ за најбољи мастер рад: Никола Плачкић и докторску дисертацију: др Милош Мандић из области физиологије за школску 2022/2023. годину.
 - "Недељко Кошанин" за најбољи мастер рад: Ана Тењи и докторску дисертацију: др Милијана Ковачевић из области ботанике за школску 2022/2023. годину.