РАДНА ПОСЕТА УНИВЕРЗИТЕТСКИМ БОТАНИЧКИМ БАШТАМА
унос: 06.09.2017.

На позив директора универзитетске Ботаничке баште у Љубљани, др Јоже Бавцона, тим Ботаничке баште „Јевремовац“, Биолошког факултета, Универзитета у Београду се током августа 2017. године одазвао и у врло срдачној атмосфери се упознао са садржајима љубљанске универзитетске ботаничке баште са посебним освртом на традиционалну сарадњу документовану сачуваним дописом за размену семена из 1889. године.

У Љубљани је посебна част  указана сарадницима Ботаничке баште „Јевремовац“ свечаним пријемом код градоначелника Љубљане Зорана Јанковића, чији је труд допринео да Љубљана 2016. године постане „Зелена престоница Европе“. Градоначелник Јанковић је обећао да ће првом приликом посетити универзитетску Ботаничку башту „Јевремовац“.

Четвородневна радна посета тима започета у Ботаничком врту у Загребу завршила се боравком у Грацу и Бечу где су се наши сарадници детаљно упознали са функционисањем и садржајима њихових Ботаничких башта остваривши изузетну сарадњу значајну за просперитет универзитетске Ботаничке баште „Јевремовац“.