Stipendije za doktorske studije u Sloveniji za studente iz bivših jugoslovenskih Republika
унос: 17.08.2016.
Javni razpis za skald za stipendije za doktorate i magisterije za bivse Jugoslovanske republike – Hrvatska i Slovenija su izzuzete jer su clanice EU. Razpis se odnosi na Republiku Srbiju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru,  Makedoniju...) je na spletu:

Mi raklamiramo taj razpis, za upis potencialnih studenata (prosijek ocean dodiplomskog studija 8 ili vise) na nasoj Medjunarodnoj podplomskoj skoli (Jozef Stefan Postgraduate School). Ako je student po starom sistemu i ima diplomu, moze kod nas da upise za dve godine Boljonjski magisterij. Ako ima student BOLONJSKI MAGISTERIJ, onda moze da se upise na DOKTORSKI STUDIJ. Nas skola uzima najbolje studente – prosek izpita i vezbi za trajanje studija preko 8, bez ocene diplome/magisterija), (samo u izuzetnim slucajevima upisemo nekog, koji ima prosek dopislomskog studija izpod 8).
Link na stranice Podiplomske skole Jozefa Stefana je na linku:
Studenti rade svoje magistrska ili doktorska iztrazivanja u grupi renomiranih iztrazivaca iz Jozefa Stefana, u dobro opremljenim laboratorijama.

Uslov za prijavu na stipendiju SKLAD-KADRI, je UPIS na neku od fakulteta u Sloveniji – mi zelimo, da se upisu na nasu Jozef Stefan Postgraduate School.
Oni student, koji dobiju stipendiju Ad Futura (to dodze 700 EU/mesec + placanu skolninu) imaju velike sanse da dobiju i smestaj u  Domu podiplomcev (cca 160 EUR) na mesec garsioneru – odlican smestaj.

Ako ima bilo ko od zainteresiranih bilo kakva pitanja, moze da se direktno obrati prof. Radmili Milacic. Ona ce pronaci kontakt za izbor smeri studija, da se student savetuje i pomogne, vezano za njegovu ekspertizu, da upise predmete, i da mu se nadje adekvatni menor.

Prof.dr. Radmila Milačič
Department of Environmental Sciences