Студентска пракса у националним парковима
унос: 30.01.2024.

Драге колегинице и колеге,

Представљамо вам нови пројекат под називом Теренска пракса студената природно-математичких наука у националним парковима ,,Тара” и ,,Ђердап”. Пројекат потврђује имплементацију споразума потписаног 22. априла 2023. године између Министарства заштите животне средине и Биолошког факултета Универзитета у Београду. Значај пројекта потврђује и учешће Националног парка ,,Ђердап”, Националног парка ,,Тара”, Биолошког истраживачког друштва ,,Јосиф Панчић” и Савеза студената Биолошког факултета.

Пројекат представља сјајну прилику за стицање практичног знања у области биолошких наука, упознавање са радом на терену уз пропратна едукативна предавања, а са циљем детаљније анализе терена и прикупљања података корисних за мониторинг заштићених подручја.

Пројекат има за циљ упознавање студената са природним добрима националних паркова Србије, а  кроз рад са теренским истраживачким секцијама БИД ,,Јосиф Панчић”. Имаћете прилику да учествујете у активностима 10 секција.

Пријава траје до 10. фебруара и налази се на линку
  https://forms.gle/rDLFe4s39SXiuF6n7 .