Закључак Сената Универзитета у Беогарду, донет на седници одржаној 26. октобра 2016. године, а поводом дописа министра просвете, науке и технолошког развоја који је упућен свим универзитетима чији је оснивач Република Србија, а који се односи на донете измене и допуне Закона о високом образовању као и на закључак Одбора за образовање, науку и технолошки развој и информационо друштво Народне Скупштине Републике Србије
унос: 07.11.2016.
Поштоване колегинице и колеге студенти уписани без полагања пријемног испита (тзв. ре-упис) у школску 2016/2017. годину према важећем Закону о високом образовању.

Након разговора који сам обавио са вама (и вашим представницима) у четвртак 3.11.2016. године, а на основу обавештења које сам поставио на сајт факултета 31.10.2016. године, обавештавам вас да смо истог дана око 15 часова (одмах након нашег разговора) добили званичне Закључке Сената Универзитета у Београду (број 06-5362/1-06), међу којима је и следећи:

"3. Када су у питању наводи из дискусије која је вођена у поступку доношења Закона о изменама и допунама Закона о високом образовању и посебно обавезујућих навода које се односе на генерације студената уписаних 2006/07, 2007/08 и 2008/09 године, Универзитет у Београду није у могућности да ретроактивно примењује мере.  Универзитет је благовремено Стаутом Универзитета и актима који се односе на упис студената регулисао могућност да студент на лични захтев оствари право на продужетак рока за завршетак студија за једну годину (члан 93. Статута Универзитета у Београду - пречишћени текст /"Гласник Универзитета у Београду, број 186/2015/)."

На основу изнетог закључка Сената Универзитета, сви студенти остају у статусу ре-уписаних у школској 2016/17. години по важећем студијском програму, акредитованом 2016. године.

Биолошки факултет је из најбоље намере показао вољу да омогући избор својим студентима, међутим као што сам вам и у разговору напоменуо,  само уколико Универзитет не донесе другачију обавезујућу одлуку, што се и догодило. Факултети су део Универзитета и чије акте су обавезни да поштују доследно. Уколико у блиској будућности буде дошло до другачијих одлука, Биолошки факултет ће их спровести у корист својих студената.

У Београду, 07.11.2016.                                                                                                                Продекан за наставу                                                                                                                              Проф. др Љубиша Станисављевић, с.р.