СРП - SRP - ENG
пријава: сервиси / webmail
претрага:
logo univerziteta
logo fakulteta
УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
БИОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ
naslovna slika
НАГРАДЕ
унос: 25.01.2023.
Извештај комисије за доделу награде „Иван Ђаја” налази се у прилогу.
унос: 20.09.2022.
Фондација “Станка Ромац” (ФОСТАР) наградила је докторску дисертацију
др Милицe Ђ. Косић
под насловом
”Антитуморски ефекат инхибиције гликолизе у комбинацији са пермеабилизацијом лизозома и супресијом оксидативне фосфорилације”

Више у прилогу. 
унос: 13.11.2020.
ФОНДАЦИЈА «АКАДЕМИК РАДОСЛАВ К. АНЂУС» 
расписује конкурс за доделу Награде за научну публикацију младог истраживача из области физиологије и/или биофизике за 2019/20 годину.

Текст конкурса је у прилогу. 
унос: 11.11.2020.
Поштоване колегинице и колеге,
 
Конкурс за награду "Недељко Кошанин" за најбољи студентси рад из области Ботанике у категоријама мастер рада и докторске дисертације отворен је до 30. новембра 2020. године.
 
Право на учешће на конкурсу имају мастер радови и докторске дисертације одбрањене у школској 2019/2020. години.
 
Студентске радове (мастер радове и докторске дисертације) можете послати у pdf формату на mail izbibb@bio.bg.ac.rs 
 
Награде ће бити уручене на свечаности поводом школске славе Свети Сава.
 
Правилник о долели награде  "Недељко Кошанин" можете погледати у прилогу.
 
 
С поштовањем,
 
Управа Института за ботанику и Ботаничке баште "Јевремовац"  
унос: 28.10.2020.
Другу награду "Доцент др Милена Далмација"  за докторску дисертацију која је дала највећи научни допринос из области заштите животне средине на универзитетима у Републици Србији за 2020. годину добио је др Душан Николић за докторску дисертацију под називом "Екотоксикологија и хистопатологија гргеча (Perca fluviatilis) из вештачких језера у Србији" урађену на Биолошком факултету, Универзитета у Београду, под менторством др Јасмине Крпо-Ћетковић, ванредног професора Биолошког факултета и др Стефана Скорића, вишег научног сарадника Инстутута за мултидсициплинарана истраживања.
 
https://fondacijadocentdrmilenadalmacija.com/
https://fondacijadocentdrmilenadalmacija.com/docs/2020/Odluka_VIII%20Dodela%20nagrada%20MD.pdf
унос: 22.09.2020.
Фондација “Станка Ромац” (ФОСТАР) награђује докторску дисертацију

др Ање Толић

“Функционална анализа интеракција ТЕТ-посредоване оксидације 5-метилцитозина и ПАРП-зависне АДП-рибозилације у процесу деметилације ДНК”

као најбољу докторску тезу из области Хумане молекуларне генетике и Биомедицине  урађене у научним институцијама у Србији у периоду од 01.08.2019. до 01.08.2020. године
 
Више у прилогу.
унос: 17.12.2019.
У скупштини града Београда, дана 16.12.2019. године додељена је Јубиларна награда Ботаничкој башти "Јевремовац", Биолошком факултету за 130 година постојања. Награда је уручена проф. Милану Вељићу, управнику Ботаничке баште.
Фотографије доделе награде налазе се у прилогу.
унос: 18.09.2019.
Добитник награде "СТАНКА РОМАЦ" за најбољу докторску тезу из области Хумане молекуларне гентике или Биомедицине, урађене у институтима и универзитетима у Србији и одбрањене у периоду од 01.08.2018. до 01.08.2019. године је 

Др Слободан Давидовић

Др Слободан Давидовић је докторску тезу под насловом “Анализа варијабилности митохондријске ДНК становника Републике Србије са популационо генетичког, филогенетског и филогеографског аспекта” урадио је у Лабораторији за хуману молекуларну генетику Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Универзитет у Београду, под менторством др Наташе Ковачевић Грујичић и академика Милене Стевановић. Теза је урађена у оквиру пројекта Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије (ИИИ47025) „Етногенеза Срба у Средњем веку: упоредна анализа историјско-културног наслеђа, генетичког материјала и предмета материјалне културе са аспекта аналитичке хемије“.
унос: 25.09.2018.
Овогодишњи добитник награде Фондације ”Станка Ромац” за најбољу докторску тезу из области Хумане молекуларне генетике и Биомедицине урађене на Универзитетима у Србији је др Биљана Ристић за доктоску тезу под насловом:  ”Фотодинамичко цитотоксично и антибактеријско дејство графенских квантних тачака in vitro”. 
Награђена теза је урађена на Мединцинском факултету Универзитета у Београду под менторством проф. др ВладимираТрајковић.
унос: 08.06.2018.

Тим ГенНеуро, који чине др Стојан Перић – лидер тима, др Ана Косаћ и биолози Милош Бркушанин и Јован Пешовић, добио је грант програма Покрени се за науку који последње три године успешно спроводи Центар за развој лидерства и компанија Филип Морис.

Пројекат под називом „Циркулишуће микроРНК као неинвазивни биомаркери неуромишићних болести“ биће спроведен на Клиници за неурологију КЦС, Клиници за неурологију и психијатрију за децу и омладину и Центру за хуману молекуларну генетику Биолошког факултета Универзитета у Београду. Циљ пројекат је да се анализирају микроРНК у плазми болесника оболелих од миотоничне дистрофије типа 1, Дишенове мишићне дистрофије и спиналне мишићне атрофије како би се пронашао адекватан биомаркер који би корелисао са степеном мишићне слабости, срчаним поремећајима и спирометријском рестрикцијом. Специфични „отисак“ микроРНК могао би бити и фармаколошки биомаркер у клиничким студијама у којима се примењују генетички дизајниране терапије за лечење наследних неуромишићних болести.
 
унос: 27.08.2016.
Филип Бошковић, студент Биолошког факултета Универзитета у Београду добио је "Stephen W. Kuffler"  награду коју додељује Мађарска академија наука уз финансијску подршку Европске комисије.
Награда се додељује за најбољи оригинални истраживачки пројекат студената основних и мастер студија са подручја Централне и Источне Европе из области "life science" и медицине. Филип је награђен за пројекат који је за циљ имао испитивање интеракција јоноизмењених форми зеолита типа А са ДНК молекулима, карактеризацију процеса и испитивање термодинамичких параметара и кинетичких механизама, као и примену резултата у молекуларно-биолошким методама.
Свој пројекат Филип је реализовао делом на Факултету за физичку хемију под руководством проф. др Боривоја Аднађевића, а делом у Лабораторији за молекуларну биологију биљака ИМГГИ под руководством др Бојане Бановић. Филип посебну захвалност дугује др Бојани Бановић и проф. др Боривоју Аднађевићу без чије помоћи би све остало само на идеји.
Универзитет у Београду
Биолошки факултет
Адреса: Студентски трг 16, 11158 Београд 118
Контакти
E-mail: dekanat@bio.bg.ac.rs
Copyright © 1873 - 2024 Биолошки факултет Универзитет у Београду